Seznamte se
Naše školka
Je jako jediná v Havířově zařazena do celonárodní sítě mateřských škol podporující zdraví, tzn. že splňuje kritéria pro udělení certifikátu SZÚ. Zároveň smí užívat logo „Zdravá mateřská škola“. Dodržování kritérii a oprávněnosti držet tento certifikát je pravidelně kontrolováno.

Navštěvuje ji 108 dětí rozdělených do 4 věkově smíšených tříd .

Smíšené třídy umožňují dětem poznat přirozené lidské vztahy ve společnosti, neoddělují „malé“ a „velké“, naučí je vzájemně se respektovat a tolerovat, pomáhat jeden druhému.

Děti mají pevný denní režim, v rámci dopoledního zaměstnání preferujeme pobyt na čerstvém vzduchu, odpoledne je pak prostor vyčleněn pro individuální programy a hru.

Všechny třídy jsou organizovány do několika zón: jídelní a pracovní, hrací a odpočinková, což dětem umožňuje v klidu pracovat a i v průběhu hry si kdykoli odpočinout.

Pro děti je zajištěna strava dle zásad zdravé výživy, složení stravy můžeme sami ovlivňovat, jelikož školka provozuje vlastní kuchyni vybavenou dle nejnovějších norem. Školní jídelna připravuje i bezlepkovou a nemléčnou dietu. Složení a náplň jídelníčků je kontrolováno a konzultováno s nutričním terapeutem.

Dnes je 16. 12. 2017
svátek slaví Albína

11. 12. 2017
Karate