Pro děti
Procvičujte s dětmi

Předškolní děti by měly mít již osvojenou početní řadu 0 - 10 . Zkuste s dětmi využít i tento portál - klikněte na omalovánky. Po rozbalení omalovánky nechte děti dvakrát vždy kliknout na obrázek a formou razítka může podle Vašich pokynů umisťovat obrázky.

Například:
  • dej nahoru dva domečky a dolů dva pejsky = kolik je obrázků na listě?

• udělej na listě čtyři kaňky a přidej tolik stromečků, aby bylo na listě celkem šest obrázků

• zkuste i malý "chyták" - dej na list tolik obrázků, aby tam byla nula.

Při tomto cvičení si dítě procvičuje nejen početní představy, ale také prostorové vztahy podle Vašich pokynů - nahoru, dolů, vedle, mezi, první, poslední, uprostřed, hned za, hned před a pojmenovat více - méně - stejně... Neméně důležité je také to, že dítě Vás musí poslouchat - Váš slovní pokyn, poté musí uvažovat a zkoordinovat ruku s okem. Máte nepřeberné množství různých pokynů a také dítě u této formy práce déle vydrží a soustředí se. Předškolní dítě by mělo v klidu u této činnosti vydržet alespoň 10 - 15 minut. Vyzkoušejte si své dítě.

Mladší děti samozřejmě mohou také tuto hru využít . U dětí 4-5 letých je početní řada 1 - 5, prostorové vztahy - před, pod, nad, vedle, první, poslední.

Vyzkoušejte zde

Dnes je 18. 10. 2017
svátek slaví Lukáš

© 2007-2017 TAMERO | Vyrobil josefsvoboda.com | © Ilustrace Adolf Dudek   Celkem návštěv: 351084 | Dnes: 295