Projekt Celé Česko čte dětem

Vážení rodiče,

tento školní rok jsme se zapojili do celostátního projektu ,,Celé Česko čte dětem." Posláním tohoto projektu je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Stačí 20 minut denně. Každý den.

Všichni pedagogové z naší MŠ se dětem snaží před odpočinkem číst, ale určitě tím nelze nahradit rodičovské přitulení a chvíle strávené nad knížkou doma.

Všichni si uvědomujeme hektičnost této doby, kdy nám na nic nezbývá čas a žijeme neustále ve shonu.

Berte to jako osobní výzvu, která nic nestojí, ale je to dar pro Vaše děti na celý život. A věřte, že si budou pamatovat ty krásné chvíle, kdy jim maminka, tatínek, babička či dědeček předčítali nějaký příběh. Ponechte je u toho snít, přemýšlet a diskutovat.

V rámci projektu budeme oslovovat osobnosti, které by dětem přišly přečíst třeba svou nejoblíbenější knížku nebo příběh z dětství.

Budeme rádi, když se zapojíte i Vy. Babička nebo dědeček, kteří si najdou chvilku času přijít a dětem přečíst pohádku budou jen vítáni.

Pokud budete mít nápad nebo možnost někoho pro tento projekt oslovit, tak určitě neváhejte.

https://celeceskoctedetem.cz/ zde je odkaz, pokud si o projektu chcete přečíst více.