Jablkobraní 2024

Přijďte na naše veselé Jablkobraní!

Milí rodiče a děti,

máme pro vás skvělou zprávu! Ve čtvrtek 19. září se na naší školní zahradě uskuteční tradiční školní akce – Jablkobraní. Připravili jsme pro vás a vaše děti den plný zábavy, kreativity a společných zážitků, které nám všem zůstanou dlouho v paměti.

Těšit se můžete na vystoupení dětského folklorního souboru Vonička z Havířova, který nám svými písničkami a tanci připomene kouzlo naší lidové tradice. Určitě vás jejich nadšení a energie roztančí i na školní zahradě!

Pro děti jsme připravili spoustu zábavných aktivit, kde hlavní roli sehrají jablíčka. Naše nejmenší čeká malování, vyrábění a také možnost vyzkoušet si práci s lisem na jablka. A co je na tom nejlepší? Vaše děti si budou moci vyrobit svůj vlastní mošt a ochutnat, jak lahodná je chuť čerstvého jablka.

Naše školní zahrada se promění i v malou galerii, kde budete moci obdivovat výtvory, které vaše děti s láskou tvořily v průběhu září. Možná vás některá z jejich děl inspirují k vlastní tvorbě! Rádi bychom vás také požádali, abyste na akci přinesli 6 vlastních jablek. Společně s dětmi doma vytvořte jablečný pokrm, který přinesete s sebou. Ať už to bude jablečný koláč, štrúdl nebo třeba jablíčka v karamelu – fantazii se meze nekladou. Bude skvělé, když si společně pochutnáme na všem, co nám jablka nabízí.

Na akci se vybírá dobrovolné vstupné, jehož výtěžek bude použit na podporu dalších školních aktivit pro naše děti.

Těšíme se na vás a na všechny dobroty, které společně vytvoříme. Nezapomeňte si přibalit dobrou náladu a chuť si hrát!

Vaše Balzačka